cetewale حماسه برنامه برگزاری بزرگداشت

cetewale: حماسه برنامه برگزاری بزرگداشت اینستاگرام برگزاری مراسم آمادگی سوم خرداد

گت بلاگز استان ها روند ارزیابی میزان خسارات در مناطق زلزله زده تسریع شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: روند ارزیابی میزان خسارات وارد شده است در مناطق زلزله زده به وسیله کارشناسان بیمه باید تسریع شود.

روند ارزیابی میزان خسارات در مناطق زلزله زده تسریع شود

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمد حسین علی نیا معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در گفتگوی خاص خبری با سیمای استان گفت: تمامی منازل روستایی از سوی استان بیمه شده است است و بعد از ارزیابی بنا بر حسب میزان خسارات تا سقف 15میلیون تومان از سوی بیمه خسارت پرداخت خواهد شد.
علی نیا افزود: 5 میلیون تومان وام بلاعوض و 20 میلیون تومان وام با سود 4 درصد و بازپرداخت 15 ساله به مناطق روستایی اعطاء خواهد شد.

عبارات مهم : زلزله

وی ادامه داد: به هر خانوار شهری نیز مبلغ ۶ میلیون تومان به صورت بلاعوض و 30 میلیون تومان وام با سود 4 درصد و بازپرداخت 15 ساله کمک می شود.
علی نیا اشاره داشت: بررسی و ارزیابی خسارات وارده در مناطق روستایی از سوی کارشناسان بنیاد مسکن و در مناطق شهری از سوی تیمی متشکل از کارشناسان شرکت نظام مهندسی و اداره کل راه و شهرسازی است.
وی تاکید کرد: در تلاش هستیم تمامی این تسهیلات به صورت همزمان به مردم تعلق بگیرد تا آنان بتوانند قبل از شروع فصل سرما بحث بازسازی، نوسازی و تعمیر واحدهای مسکونی خود را به آخر برسانند.
وی مطرح کرد: در بخش روستایی چهار هزار و پانصد واحد مسکونی آسیب جدی دیده اند و در بخش شهری بیشترین آسیب به مجموعه مسکن مهر گلستان شهر وارد شده است است.
علی نیا گفت: در بخش شهری مجموعا 10 هزار واحد مسکونی آسیب دیده اند که 5 هزار واحد مربوط به گلستان شهر است.
وی تصریح کرد: 2500 واحد مسکونی آسیب دیده در بخش شهری احداثی و 7500 واحد تعمیری هستند و در مناطق روستایی نیز 2400 واحد احداثی و 2100 واحد تعمیری هستند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: جهت اسکان اضطرای در مناطق زلزله زده مناطق شهری و روستایی مجموعا 3300 تخته چادر و 4500 تخته پتو توزیع شده است است.
محمد حسین علی نیا در حال حاضر بحث اسکان موقت مردم را بسیار مهم دانست و افزود: نخستین جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان جهت پیگیری سریع به امور تشکیل و موارد به صورت کارشناسی مورد و بحث و بررسی قرار گرفت.
علی نیا اظهار داشت: کمیته ای با حضور کارشناسان شرکت نظام مهندسی و اداره کل راه و شهر سازی جهت بررسی، تجزیه و تحلیل نوع خسارات وارده تشکیل شده است است تا علاوه بر شدت یافتن نظارت ها در ساخت وسازها موارد توصیه ای نیز به مردم اطلاع رسانی شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه مسولان استانی و دستگاهها و شرکت های مربوطه در ساعات اولیه بروز اتفاق با تشکیل شورای مدیریت بحران استان و اعزام نیروهای امدادی به مناطق زلزله زده حضور به موقعی در مباحث امداد، نجات و ارائه خدمات داشتند.
گفتنی است ساعت 22:30 روز شنبه، 23 اردیبهشت، زلزله شدیدی به بزرگی ۵.۷ ریشتر بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی را لرزاند و این اتفاق 2 فوتی و حدود 550 مصدوم و مجروح به همراه داشت.
انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: زلزله | خراسان | میلیون | استانی | زلزله خراسان شمالی | استانداری خراسان شمالی | ارزیابی میزان خسارت زلزله |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog