cetewale حماسه برنامه برگزاری بزرگداشت

cetewale: حماسه برنامه برگزاری بزرگداشت اینستاگرام برگزاری مراسم آمادگی سوم خرداد

گت بلاگز اقتصادی پشت پرده زیاد کردن ۶۴ درصدی گوشت قرمز چیست؟

گوشت یکی از کالاهای مهم سبد غذایی خانوار‌ها به شمار می‌رود، ولی طی ۴ سال اخیر با رشد ۶۴ درصدی قیمت مواجه بوده هست.

پشت پرده زیاد کردن ۶۴ درصدی گوشت قرمز چیست؟

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، جدول نوسانات قیمت گوشت طی ۴ سال اخیر بیانگر رشد ۶۴ درصدی این کالا است به طوریکه قیمت هر کیلو گوشت از ۲۵ هزارتومان سال ۹۲ به ۴۱ هزار تومان امسال زیاد کردن یافت.
با وجود آنکه تنها کمتر از سه روز به شروع ماه رمضان وقت باقی است و تنظیم بازار گوشت به عنوان یکی از کالاهای مهم سبد غذایی خانوار ها به شمار می رود قیمت گوشت گوشفندی به طور چشمگیری در بازار زیاد کردن در حال پیشروی است.

عبارات مهم : بازار

بررسی میدانی قیمت شقه با گردن ۳۸ هزار و ۸۰۰ تومان، سردست ۳۹ هزار و ۸۰۰ تومان و ران گوسفندی ۴۳ هزار تومان است که قصابان علت این گرانی را کمبود دام در بازار می دانند.
حال جهت اطلاع از آخرین اوضاع قیمت ها و دلایل مهم سیر صعودی قیمت طی ۴ سال اخیر قیمت به سراغ مسئولان مربوطه رفتیم.
علیرضا عزیزاللهی مدیر عامل اتحادیه دامداران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی با اشاره به نوسانات قیمت دام طی ۴ سال اخیر اظهار داشت: قیمت خرید هر کیلو دام زنده درب دامداری تا دو سال گذشته ۱۱ هزار تومان بود و این درحالی است که امسال با زیاد کردن ۴. ۵ الی ۵ هزار تومانی به ۱۶ هزار تومان رسید، که این امر بیانگر زیاد کردن ۴۳ درصدی قیمت است.
وی با اشاره به دلایل نوسانات ۶۴ درصدی قیمت گوشت افزود: با خرید دام از دامدار عوامل زیادی تا رسیدن محصول به مصرف کننده نهایی دخیل هستند که درنهایت این عوامل زیاد کردن قیمت را رقم می زند.
عزیزاللهی ادامه داد: صنعت دامپروری در گذشته مبتنی بر عرصه های ملی بود که از این رو خوراک دام هزینه ای جهت دامدار در بر نداشت و این درحالی است که تغییرشرایط صنعت دامپروری از عرصه های ملی به صنعتی مستلزم هزینه خوراک دام است.
مدیر عامل اتحادیه دامداران تصریح کرد: با کم کردن عرصه های مرتعی و جمعیت دام سبک روستایی بدیهی است که به سمت و سوی سیستم های دامپروی صنعتی و نیمه صنعتی سوق داده می شویم که درنهایت این امر منجر به زیاد کردن ۴۰ درصدی قیمت تمام شده است می شود.
سودجویی دلالان عامل مهم نوسانات قیمت
حسین نعمتی مدیر اتحادیه دامداران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گفت: در یک مقطعی قیمت گوساله زنده ۳۰ الی ۴۰ درصد کم کردن یافت و مجدداً در چند ماه اخیر به قیمت قبلی معادل هر کیلو ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.
به گفته وی زیاد کردن قیمت هر کیلو گوساله از ۹ هزار تومان به ۱۲ هزارو ۵۰۰ تومان بیانگر زیاد کردن ۱۲ درصدی قیمت هست، چراکه درصورت زیاد کردن ۶۴ درصدی همانند قیمت گوشت، بایستی قیمت گوساله زنده بالاتر از ۱۹ هزار تومان فروخته می شد.
نعمتی وجود دلالان و عاملین سطح فروشگاه ها و سودجویی قصابان را علت مهم نوسانات ۶۴ درصدی قیمت گوشت طی سال های اخیر دانست.
ضرورت درجه بندی قیمت گوشت برحسب کیفیت
منصور پوریان مدیر شورای تأمین کنندگان دام زنده در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی از ثابت ماندن قیمت دام زنده تا سال ۹۲ بیان کرد: در نیمه اول سال ۹۳، قیمت هر کیلو دام زنده از ۸ به ۱۰ هزارتومان، سال ۹۴، ۱۳ هزار تومان و امسال به ۱۶ هزار تومان زیاد کردن یافت که این امر تحت تأثیر رشد هر سال قیمت تورم بوده است.
وی با اشاره به عوامل مؤثر در زیاد کردن قیمت ۶۴ درصدی قیمت گوشت در بازار افزود: عوامل زیادی نظیر دلال بازی، جلوگیری از کشتار دام در کشتارگاه های غیر صنعتی و زیاد کردن هزینه های کشتار در نوسانات قیمت گوشت در بازار مؤثر است.
پوریان با اشاره به تأثیر درجه بندی گوشت بر جلوگیری از نوسان قیمت در بازار بیان کرد: درجه بندی قیمت برحسب گوشت بز، میش و بره حائز اهمیت است آیا که تأثیر بسزایی در کم کردن قیمت دارد از این رو انتظار می رود که اتحادیه گوشت گوسفندی هر چه سریع تر نسبت به اجرای این امر اقدام نماید.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بازار | تجارت | کشاورزی | اقتصادی | قصابان | بازار گوشت گوسفندی | دام زنده |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog